Videoklip z Rally Eger 2016

   Pozrite si videoklip z účinkovania posádky tímu Peugeot Sport Slovakia R. Chvála - L. Hlisnikovský na Rally Eger 2016.


Slovenský Peugeot 208 R2 zahájil sezónu v maďarskom Egeri 2. miestom

edge

Slovenský PEUGEOT 208 R2 s posádkou Rasťo Chvála a Libor Hlisnikovský, po dobrodružstve na slávnom rally Monte Carlo, odštartovali novú sezónu Majstrovstiev Slovenskej republiky v automobilových súťažiach na Rally Eger a opätovne skončili druhí vo svojej triede.

Novú sezónu Majstrovstiev Slovenskej republiky v automobilových súťažiach odštartovala maďarská Rallye Eger, ktorá tradične privítala aj slovenské posádky. Do hodnotenia Majstrovstiev Slovenska sa zapísalo celkom 38 posádok a z toho až 8 vozidiel štartovalo v triede 6, do ktorej je zaradený aj Peugeot 208 R2. Posádka Peugeot Sport Slovakia Rasťo Chvála a Libor Hlisnikovský mala v pláne bojovať o najvyššie umiestnenia. To sa v konečnom dôsledku podarilo len v udržaní si druhej pozície. Víťaz triedy 6. Tomáš Fusko s Jakubom Slovákom tiež na Peugeote 208 R2 jazdili bezchybne, vyhli sa problémom a získali zaslúžené víťazstvo.

Rasťo Chvála dostal na rozhodujúcich rýchlostných skúškach v sobotu až tri defekty a vďaka výmene kolies na krátkom prejazdovom úseku pribudla k horším časom aj penalizácia za neskorý príchod do časovej kontroly. Aj s týmto ťažkosťami nebol problém udržať konkurentov triedy 6. v Majstrovstvách Slovenskej republiky za chrbtom avšak strata na Tomáša Fuska bola nedostihnuteľná.
Rasťo a Libor však s veľkou chuťou nastúpili do druhého dňa a veľké nasadenie prinieslo “hodiny” a následný slabý náraz do zvodidiel. Paradoxne zvodidlo sa postaralo o to, že Peugeot 208R2 nespadol do priekopy. Na konte bola však ďalšia strata a boj o udržanie druhého miesta.

Tak to bolo až do cieľa Rallye Eger, ktorú v hodnotení Majstrovstiev Slovenska dokončilo 29 z 38 štartujúcich. Rasťo Chvála a Libor Hlisnikovský skončili na 13. mieste absolútnom poradí a 2. priečke v triede 6. Získali tiež 2.miesto v hodnotení vozidiel 2WD s poháňanou jednou nápravou. Zvíťazil Tomáš Fusko, ale tiež na Peugeote 208 R2.  Nakoľko sa pre nedostatok podujatí bodujú Majstrovstvá Slovenska v rely  po jednotlivých dňoch, Rasťo Chvála a Libor Hlisnikovský si za oba dni Eger Rallye odnášajú 27 bodov.

Team Peugeot Sport Slovakia uspel aj v medzinárodnom porovnaní spolu s maďarskými posádkami, kde na rely nastúpilo 106 posádok a  Rasťo Chvála a Libor Hlisnikovský skončili na 37. mieste absolútne. V triede 6 zo 14. štartujúcich im pripadlo 4. miesto.

Ale sme len na začiatku a už teraz sa tešíme na Rally Prešov, ktoré štartuje 7. mája 2016. Priaznivci automobilového športu sa budú môcť osobne stretnúť s posádkou PEUGEOT Sport Slovakia ako aj s modelom PEUGEOT 208R2 v novom dizajne na Autosalóne v Bratislave, ktorý sa bude konať dňa 19. - 24. apríla 2016.